Jump to content
James_Splite

Atsiliepimas apie projektą (Ever_Never)

Rekomenduoti pranešimai

Sveiki, aš esu Donatas, serveryje pasivadinęs Ever_Never slapyvardžiu. Tad šioje temoje norėčiau pasidalinti su jumis pasidalinti savo įžvalgomis bei pastebėjimais, apie šeštąjį gimtadienį švenčiantį Lietuvos Miestelių Gyvenimo serverį. Kadangi šiame projekte žaidžiu jau penktus metus, atsiliepime apie serverį rasite dvejopų minčių – iš atsiminimų, kuomet buvau naujokas, ir dabar, kai jau esu įgavęs nemažai patirties. So, pradėkim!

GALIMYBĖS NAUJOKAMS

Taigi pirmiausia, norėčiau pasakyti savo nuomonę apie serveryje sukurtas galimybes naujokams. Jeigu atsimenat senus laikus, kai reikėdavo laikyti teises tame pačiame pasaulyje, tuose pačiuose keliuose, kuriuose vyko veiksmas, susišaudymai bei gaudynės – turbūt net negalėtumėte neigti, jog nei karto nebuvote susierzinę dėl kitų žaidėjų trukdymo, iš pykčio išjungę patį žaidimą, ar tiesiog n-tąjį kartą iš naujo pradėję laikyti teises. Atrankų į darbus metu, žaidėjai mokėdavo reikalaujamą informaciją, stengdavosi kaip įmanoma geriau pasirodyti, kuo tiksliau atsakyti į sunkius anketų klausimus. Tada tikrai buvo dėl ko stengtis. Tačiau dabar, galimybės naujokams yra didesnės. Atrankos į darbus – palengvintos (svarbu, kad tik kas nors pildytų, ar ateitų), teisių laikyme nebėra jokios grėsmės būti sušaudytam, ir net yra sukurtos paramos naujokams, kurios padeda įsitvirtinti serveryje. Bet kokią ateitį LMG serveriui garantuoja tokie naujokai? Kuriems viskas pateikta ant „lėkštutės“, ir belieka tik „sukramtyti“? Nežinau kaip jums, bet man dabartiniai serverio naujokai nesudaro gero įspūdžio, lyginant su senbuviais. Na taip, anksčiau buvo kiti, sakyčiau sunkesni laikai, ir galimybės naujokams įsitvirtinti serveryje tikrai nebuvo idealios, bet mano manymu, todėl buvusi serverio žaidėjų karta (jeigu galėčiau taip ją įvardyti) buvo daug labiau pasirengusi plėtoti projektą bei kurti naujoves, kurios yra išlikusios ir iki šių dienų.

ADMINISTRACIJA

Atvirai šnekant, serveryje niekada nebuvo idealios administracijos, ir tai labai jaučiasi. Galbūt, nebent tik praeityje, kai projekto savininkai dar tik pradėjo brandinti serverį, jį plėtoti bei įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, bet to trumpo laiko tarpo neužteko. Jau ilgą laiką, bent vienas iš tuo metu esančių administratorių nepuoselėja žaidėjų vilčių. Kaip pavyzdį galėčiau įvardinti Edgarą (Edga_Kesa), su jo buvusiu pagalbininku Roku (Mafijos_Tėvu). Na tikrai nesumeluosiu sakydamas, kad tik dėl Mafijos_Tėvo pastangų tuo laikotarpiu serveris išgyveno ne vieną krizę. Kad ir kaip nekeista, bet tai tęsiasi ir dabar. Iš Edgaro galime sulaukti tik reto, bet po truputį dažnėjančio apsilankymo forume, vieno ar kito komentaro diskusijose. Dabar serverį tempia Artūras (Max_Tosha). Sakykit ką norit, bet jeigu ne šis žmogus, kuris jau turi „darželio auklėtojos“ pravardę, serveryje nematytumėm net pusės tiek, kiek yra dabar. Tik dėl jo pastangų mes dar išvystame šiokių tokių pokyčių, eventų ir netgi atnaujinimų forume.

LMG KOMANDA

Nuo pat senų laikų, LMG komandos vaidmuo serveryje buvo didžiulis. Įžymūs žaidėjai buvo didžiausi autoritetai serveryje, jų vietoje svajojo atsidurti ne vienas serveryje žaidžiantis asmuo. Ir pats komandos branduolys, mano manymu, nuo pat pradžių buvo pradėtas formuoti tinkamai, ir tai yra išlikę iki šiandien. Ir drąsiai galiu teigti, kad lyginant LMG branduolį su kitų serverių komandos sistemomis – LMG yra visa galva aukščiau už kitus. Galit įrodinėt ką norit, bet pačiam teko pabuvoti kito projekto moderatoriumi, ir tikrai galiu užtikrinti, kad tą, ką išvystė per keletą metų mūsų Pagr. Administracija – kitiems projektams to greitai pasiekti nepavyks. Aš manau, kad tai vienas didžiausių šio projekto pliusų, kadangi būtent komandos narių dėka, žaidimas vis dar yra tobulinamas be kodavimo – be atnaujinimų iš savininko pusės.

SISTEMOS

Sėdėjau ilgai ir galvojau, kaip geriau būtų atsiliepti apie LMG sistemas. Tačiau kad ir kaip savo mintis apie jas išreikšiu – faktas, kad jos yra pasenusios niekur nedings. Maybe, įkūrus serverį sistemos buvo patenkinamos, bet pažvelgus į visą tai iš šalies – LMG jau keletą metų tiesiog stovi vietoje sistemų atžvilgiu. Klaidos tiesiog sudaro neįspūdingą LMG sistemų įvaizdį. Atrodo, kad Edgaras kurdamas kiekvieną sistemą atskirai, ją užbaigdavo fraze „Ai, bus gerai“. Nesu įsitikinęs, bet nuoširdžiai tikiuosi, kad tai pasikeistų pasirodžius visų laukiamam atnaujinime...

ŽAIDĖJAI

Kaip ir kiekvienam projektui, svarbiausia – ištikimi žaidėjai. O tokių LMG projektui tikrai netrūksta. Net kai serveryje nėra vykdomi pažadai, „meluojama į akis“, žaidėjai išlieka projekte bei padeda projektui klestėti. Bet man svarbiausia, kokie tie žaidėjai yra kaip žmonės. Neslėpsiu, LMG bendruomenė pasikeitė kardinaliai. Kai anksčiau, viena svarbiausių savybių buvo vieningumas, dabar, manau, kad to nebevertina net pusė serverio žaidėjų. Dabar svarbiausia ne gerai praleisti laiką bendraujant, kartu su kitais žaidėjais vieningai siekiant tikslų, bet siekti savo užgaidų visais įmanomais būdais, nepaisant nieko. Todėl šiuo metu serveryje, tikrai nėra labai lengva surasti bendrų interesų turinčių žmonių, kuriais galėtum pasitikėti.

MANO POŽIŪRIS Į SERVERĮ

Kaip jau ir esu minėjęs, šiame projekte žaidžiu penktus metus, žinoma, su pertraukomis. Visus šiuos metus, mano požiūris į patį serverį nesikeitė. LMG man yra pirmasis SAMP serveris, kuriame aš pradėjau žaisti. Tačiau yra ir poelgių, dėl kurių tikrai nesididžiuoju, bet jų ir nesigailiu, nes jie man padėjo pilnai apsispręsti bei įgauti reikiamos patirties. Bet nepaisant visko, aš esu grįžęs ten, nuo ko pradėjau. Ir man jau nebėra ypatingai svarbūs tie atnaujinimai, tie pažadai, kadangi požiūris į serverį tikrai nepasikeis, tačiau visgi norėtųsi puoselėti ne tik savo, bet ir kitų žaidėjų viltis, kad Lietuvos Miestelių Gyvenimo serveris dar įrodys, kodėl jis yra geriausias SAMP projektas, ir kodėl jis yra  #1 Lietuvoje!

Dalintis šiuo pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Dalintis per kitus puslapius
Svečias
Ši tema yra užrakinta.

• Aktyvių narių   0 nariai

No registered users viewing this page.