Jump to content
Daumantukas_Focus

Kaip LMG užaugino dizainerį manyje

Rekomenduoti pranešimai

Labas,

jau kurį laiką galvoju sukurti tokią temą, kurioje papasakočiau kaip būtent LMG padėjo man tobulėti dizaino srityje. 

Pasak profilio informacijos, LMG forume užsiregistravau ir pradėjau žaisti nuo 2013 metų kovo mėnesio (net penki metai praėjo!). Apie patį žaidimą daug nepasakosiu, faktas, kad tada buvo žaisti labai linksma, tikrai būdavo mėnesių, per kuriuos Sampas būdavo aukščiau už mokslus ar kitas veiklas; susipažinau su keletu žmonių, su kuriais dabar labai gerai bendrauju ir už interneto ribų, bet tokių istorijų gali papasakoti daug kas. Kartais susimąstau, kad galbūt per daug laiko skyriau žaidimams, bet kita vertus, ko gero ir nebūčiau taip susidomėjęs dizainu, jei nebūčiau tiek žaidęs.

Žodžiu, pati pradžių pradžia dar buvo mafijos karuose (naršyklinis žaidimas, pagrįstas laukimo principu, iš dalies panašus į visus Travianus ir Ikiriamus). Kažkur pamačiau ar perskaičiau, kad naudojant Photoshop programą galima sukurti animuotus .gif paveiksliukus. Pasižiūrėjau pamokų, išmokau uždėti mirksintį tekstą ant nuotraukos, pasidariau sau avatarą, vėliau jį pastebėjo kiti, prašė, kad ir jiems padaryčiau siūlydami virtualios valiutos tame žaidime. Tada supratau, kad investuodamas savo laiką į tam tikrą sritį, net sedėdamas prie kompiuterio galiu užsidirbti. „Verslas“ klestėjo, kreditų nebebuvo kur dėti, bet kaip ir visi žaidimai užsibaigė ir kurį laiką nieko susijusio su dizainu (nors tuo metu toli gražu tai nebuvo vadinama dizainu) nedariau. Fun fact, kad už tokių sandorių darymą buvau užblokuotas Mafijos karuose dešimčiai metų :)) 

Kai atradau LMG, bandžiau kažką čia irgi kurti. Tų pačių, 2013 metų lapkritį įkėliau sukurtą darbalaukį į LMG galeriją, kurį pastebėjo Evaldas (buvęs LMG administratorius Jason_Franklin) ir paprašė padaryti kelis pakeitimus, kad galėtų įkelti į LMG facebook paskyrą. Dabar labai juokingai atrodo, bet tuo metu, tai buvo kažkas tokio. Pačiam pagrindiniui administratoriui patiko mano darbas, karjeros aukštumos (!!!), kas gali būti geriau? Žemiau įkeliu tą mano „karjeros“ viršūnės darbalaukį. Pačius pirmuosius mano darbus LMG projektui, jei įdomu, galit rasti galerijose.

gallery_28796_106_469488.png

Vėliau prasidėjo netiesioginės „gfx“ kovos (kurios dar ir dabar, kaip matau, vyksta), kas sukurs geresnį parašą, darbalaukį ar avatarų galeriją. Prisimenu, buvo Toske_Johnson, White_Orange ir kiti veikėjai, kurių darbų kokybė, tuometiniu mano supratimu, buvo nepriekaištinga. Lygiavausi į juos, nors abejojau, ar kada bus įmanoma man juos pasivyti. Iš tikrųjų ta gfxerių konkurencija mane labiausiai ir skatino daugiau kurti, vis kažkuo stengtis nustebinti forumo lankytojus ir gauti didžiausią įvertinimą - jų „laikus“. Būtent dėl to aš ir esu dėkingas LMG, vien dėl to, kad turėjau galimybę buti prastesniu už kitus, kas labiausiai ir motyvavo tobulėti.

LMG forumas man buvo vieta, kuri davė vėliau ir daugiau galimybių kurti ar net užsidirbti. Per LMG susipažinau su keletu klientų, su kuriais dar iki dabar bendradarbiauju, kurie padėjo iš sampo rinkos peršokti į nežaidimų, profesinę rinką.

Su kiekvienu sukurtu parašu, avataru ar baneriu įgaudavau daugiau patirties bei ambicijų sukurti ką nors didesnio. Palaipsniui, nuo mažų darbelių peršokau prie internetinių svetainių dizaino kūrimo, kuo iš dalies užsiimu ir dabar. O dar, ko nepaminėjau, kad mokykloje nei viena pamoka nepatikdavo tiek, kad norėčiau su ja sieti savo profesinę ateitį, nors tiesą sakant, viskas netgi labai gerai sekdavosi, egzaminus taip pat išlaikiau itin gerai. Na, bet „atmetimo“ būdu dar vienuoliktoje klasėje nusprendžiau, kad jei dizainas patinka, kabina ir noriu toliau tobulėti, tai galiu drąsiai rinktis šią specialybę studijuoti universitete. Dabar net kartais pagalvoju, įdomu, ką daryčiau, jei niekada taip ir nebūčiau atėjęs į LMG ar susidomėjęs dizainu?

Štai kaip „nekažką“ mano pirmieji kurti parašai atrodė:

gallery_28796_106_181229.png

Šiuo metu esu Digital Interaction design (liet. skaitmeninio sąsajų dizaino??) studentas Škotijoje, Dundee universitete. Programos aprašymas labai patiko, dėl gausaus savo dizaino darbų portfolio gavau pasiūlymą praleisti pirmą kursą, bet tik kelioms dienoms prieš pasirašant dokumentus paaiškėjo, kad neturint Škotiško diplomo skippinti metų neišeis. Žodžiu, šiemet paskaitos buvo įdomios, bet vargu ar galėčiau teigti, kad kažką išmokau, ko nemokėjau. Na, bet apie studijas užteks, jei kam įdomu, parašykit į pm, atsiųsiu blogo įrašą, kuriame apžvelgiau gyvenimą Škotijoje bei studijavimą/studentavimą svetur. 

Nepaisant to, kad pačios studijos labai daug man nedavė naudos, aš šiemet jaučiuosi padaręs didžiausią progresą dizaino srity, nes labai daug tam skyriau savo laisvo laiko. Buvau ne kartą sakęs, kad dizaino darbų sampui nebekursiu, bet kai Edgaras užklausė, ar apsiimčiau nupiešti, pagalvojau, kad būtų simboliška pabaigti savo, kaip samp dizainerio, karjerą ten, kur ir pradėjau (beje, čia galit rasti kaip LMG dizainas turėtų atrodyti, kai (jei) bus galutinai suprogramuotas ir paruoštas). O jau juk ir taip du, mano manymu, geriausi samp projektai yra pasipuošę mano dizainu :))

Užsiminiau, kad šie metai man buvo produktyviausi, tai plačiau papasakosiu ir parodysiu ką per juos nuveikiau. Jau kurį laiką kaip remote UI dizaineris dirbu vienoje Izraelio įmonėje, gaila negaliu parodyti prie ko dirbu dėl konfidencialumo formalumų. Prieš pusę metų per kelis Adobe Live dizaino konkursus laimėjau metinį Adobe CC paketą, Adobe Stock kreditų, gavau siuvenyrų iš Adobes. Prieš ± mėnesį kitame Adobe Experience Design dizaino konkurse laimėjau naujausią MacBook Pro kompiuterį bei metine CC naryste. Dabar tą rašau lyg no big deal čia būtų, bet iš tiesų, begalo tuo džiaugiuosi ir esu Adobei dėkingas už tai.

Taip jau ir gavosi, kad pastarąsias dvi savaites bendradarbiavau su Adobe komanda ir sukūriau visiems prieinamą, visiškai nemokamą UI Kit (liet. dizaino elementų rinkinį) skirta Adobe X D programai, kuriuo naudodamiesi žmonės gali susidėlioti sau internetinės svetainės išvaizdą neturint daug žinių apie dizainą. Adobe blogui daviau interviu, papasakojau apie patį dizainą ir idėją, ir kaip tik šiandien jie įkėlė blogo įrašą apie tai. Pagalvojau, kad puiki šiandien proga pasidalinti dizainu, istorija ir šiais sentimentaliais rašmenimis apie LMG.

Interviu Adobe blogui

Dizaino parsisiuntimas ir prezentacija Behance platformoje

Dbj19xxU8AEJV4s.png:large

O moralas tas, kad tikrai per sunku darbą su dideliu noru, nesvarbu ar tai dizainas, programavimas ar mezgimas, galima pasiekti tikrai daug. Labai banaliai tai skamba, bet tai yra tiesa. Dabar, kai pasižiūriu į savo darbus, kuriuos dariau prieš tuos pačius penkis metus, be galo džiaugiuosi, nes matau nežmoniško dydžio progresą, kurį padariau. Dar labiau tikiuosi, kad kai po kelių metų žiūrėsiu į savo dabartinius darbus galvosiu lygiai tą patį.

Ačiū tiems, kurie visada vertino, komentavo, kritikavo mano darbus :)

Mano naujausius darbus galite rasti:

Mano Dribbble profilyje

Mano Behance profilyje

Dalintis šiuo pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Dalintis per kitus puslapius

Nuo tavęs ir užsikrėčiau pradėti dirbti su photoshpu :D Ar tik tas pats pirmas tavo darbalaukis nebuvo darytas konkursui? Dar 2013 metais berods bandžiau atkurti tavo padarytą darbalaukį, bet vis neišėjo, ir vis susigrūzinęs ištryndavau photoshopą. Šaunuolis, kad tiek sugebėjai pasiekt, tikiuosi ir aš kažkada toks būsiu :D 

Dalintis šiuo pranešimu

Nuoroda į pranešimą

Manau, kad esi daugumai autoritetas. Bičiukas iš LMG dirba Izraelo firmai, laimi milžinės Adobe konkursus, neįtikėtina! Ar kada buvo jausmas, kad tau pradeda po mažu tai atsibosti? Jei ateityje dizainas tau atsibos, ką darysi tada? Taip pat, ar forumo rangus (direktorius, moderatorius, narys) kurei tu?

Dalintis šiuo pranešimu

Nuoroda į pranešimą

Smagu, kad visiems patiko:) Ačiū už gražius žodžius.

prieš 5 valandas(-ų), Jimmy_Absolut rašė:

Manau, kad esi daugumai autoritetas. Bičiukas iš LMG dirba Izraelo firmai, laimi milžinės Adobe konkursus, neįtikėtina! Ar kada buvo jausmas, kad tau pradeda po mažu tai atsibosti? Jei ateityje dizainas tau atsibos, ką darysi tada? Taip pat, ar forumo rangus (direktorius, moderatorius, narys) kurei tu?

Jei daryčiau tą patį darbą kasdieną, pavyzdžiui, maketuočiau skrajutes ar dar ką, tai tikrai atsibostų. Bet žinau, kad to nedarysiu. Dabar labiau koncentruojuosi į vartotojų potyrių dizainą, kur ten pačio dizaino kūrimo gal yra dešimt procentų, visa kita - naudotojų, rinkos, konkurentų tyrimai, funkcionalumo kūrimas, prototipų kūrimas, jų testavimas. Norėčiau būti tas tikrasis UI/UX dizaineris (tikrasis dėl to, nes dauguma, kurie save tokiais vadina neatskira UI nuo UX), kurio darbe būtų ta ale harmonija. Bet šiaip pagrindinis dalykas, ko sieksiu tai, kad visada daryti kažką naujo, įdomaus, sunkaus ir nebišbandyto.

Iš tikrųjų jau nuo kitos savaitęs vykstu į Vilnių atlikti praktikos kaip Produkto (UI/UX) dizaineris didžiausiame Lietuvos startuolyje. Tai manau sužinosiu po vasaros, ar tikrai neprašoviau su pasirinkimu. :) 

Dalintis šiuo pranešimu

Nuoroda į pranešimą

Pamenu kai Tu dar darei darbus šiuos pirmus galvojau nu kas čia per nesamonė,eilinis naujokas kuris porą darbų padarys ir paliks tą darbą.
Ką žinau Tu esi ir būsi pavyzdys kitiems,galbūt kažkada ir man būtum pavyzdys,nes nebuvo noro pereiti kažkur aukščiau per tiek laiko nei vieno dizaino net neesu padaręs,nes tai buvo tik toks mažas pomėgis kuri nerealizavau į tolimesnį darbą. Dabar jau ne tie laikai,kad kažko mokytis arba kažką kūrti daugiau ir tobulėti,jau pomėgiai išvis kiti. Ačiū,kad per pykčius ir per viską sužinojau apie Tave! Sėkmės ateityje!

Dalintis šiuo pranešimu

Nuoroda į pranešimą

Labai tavo gražūs darbai. Smagu, kad mūsų serveryje turim tokį serverio žaidėją, kuris mūsų projektą garsina savo dizainerio darbais. Tikrai linkiu sėkmės visokeriopos šiame darbe, bei kantrybės. Taip pat sėkmės tobulėjant šioje srityje ir siek įvairių aukštumų. Darbai išties neblogi, spaudžiu dešinę.

Dalintis šiuo pranešimu

Nuoroda į pranešimą

OMG so good, tiesa sakant atsidariau bloga tik šiaip sau paskaityt, nes apie gfx nesuprantu nei bum bum, nors prisimenu kažkada net pats rengdavau tas gfx kovas :D:D  bet pradėjus skaityti supratau, kad priėmiau labai teisinga sprendimą ir istorija kuria perskaičiau pasirodė tikrai nereali, labai džiugu, kad žmonėms dar nutinka tokių dalykų šiame pasaulyje ir jog toks, iš dalies nesvarbus žaidimas tampa priežastimi ar pradžia kažko didingo :P Tikrai seni, džiaugiuosi už tave, panašu kad esi teisingam kelyje, mokslai Škotijoje kompiuterinės dizainos srityje, bendradarbiavimas su adobe, pašaukimo atradimas ir taip, skamba nuostabiai, tad taip ir toliau ir viena diena esu tikras jog turėsi viska ko norėsi ;)

Dalintis šiuo pranešimu

Nuoroda į pranešimą

Jei gerai aš atsimenu, pradėjau reguliariai žaist tada, kai tu buvai Tuninginių firmos direktorius (čia gal 2013 metų vėlyvas ruduo), jau tada lyg ir išsiskyrei savo grafikos darbais. Tai tik parodo, kad nepaisant kokios erdvės (kad ir LMG ar kitur), čia yra internetas - galima su žmonių, kurie apie tai nusimano, kritika tobulėti labai. Smagu girdėti.

Pats dėl tavo studijų Škotijoj likau suinteresuotas. Pats dar tik esu 11-okas ir apie tai gal anksti man kalbėt, bet kaip ten su mokslais ir pragyvenimu? 

Dalintis šiuo pranešimu

Nuoroda į pranešimą
On 5/1/2018 at 00:37, Aurimas_Nrg rašė:

OMG so good, tiesa sakant atsidariau bloga tik šiaip sau paskaityt, nes apie gfx nesuprantu nei bum bum, nors prisimenu kažkada net pats rengdavau tas gfx kovas :D:D  bet pradėjus skaityti supratau, kad priėmiau labai teisinga sprendimą ir istorija kuria perskaičiau pasirodė tikrai nereali, labai džiugu, kad žmonėms dar nutinka tokių dalykų šiame pasaulyje ir jog toks, iš dalies nesvarbus žaidimas tampa priežastimi ar pradžia kažko didingo :P Tikrai seni, džiaugiuosi už tave, panašu kad esi teisingam kelyje, mokslai Škotijoje kompiuterinės dizainos srityje, bendradarbiavimas su adobe, pašaukimo atradimas ir taip, skamba nuostabiai, tad taip ir toliau ir viena diena esu tikras jog turėsi viska ko norėsi ;)

Oi, nuoširdžiai smagu, kad patiko. 

On 5/3/2018 at 16:04, Martynas_Deejay rašė:

Jei gerai aš atsimenu, pradėjau reguliariai žaist tada, kai tu buvai Tuninginių firmos direktorius (čia gal 2013 metų vėlyvas ruduo), jau tada lyg ir išsiskyrei savo grafikos darbais. Tai tik parodo, kad nepaisant kokios erdvės (kad ir LMG ar kitur), čia yra internetas - galima su žmonių, kurie apie tai nusimano, kritika tobulėti labai. Smagu girdėti.

Pats dėl tavo studijų Škotijoj likau suinteresuotas. Pats dar tik esu 11-okas ir apie tai gal anksti man kalbėt, bet kaip ten su mokslais ir pragyvenimu? 

Ech, smagieji tuninginių laikai :D 

Tikrai toli gražu ne per anksti galvoti apie studijas. Kuo anksčiau tuo geriau, pats „gazas“ tai pradėti svarstyti dešimtoj klasėje, kai reikia rinktis modulius 11 ir 12 klasėms. Aš turėjau minimalų pamokų skaičių, tai tikrai nereikėjo mokintis tose pamokose, kurios neaktualios. O ir šiaip labai džiaugiuos, kad anksti supratau, ką noriu veikt. Su pragyvenimu labai dviprasmiškai: jei nevaikštai po restoranus ir barus kasdien, tai tikrai nebus brangiau nei būtų studijuojant Lietuvoje, tik tiek, kad apgyvendinimas brangokas. Mano konkrečiai universitete bendrabutis mėnesiui kainuoja apie 600 svarų. Be abejo, galima ir bute gyventi, tai galbūt kainuotų 300-400 per mėn tada. 

Kaip tik vakar daviau interviu savo gimnazijai labiau apie studijas užsienyje, paskaitas ir universitetą, tai jei įdomu, galėsiu pasidalinti kai kur nors publikuos jį. Jame bandžiau atsakyti į visus aktualius klausimus, tai gal būtų naudinga kas apie studijas užsienyje svarsto.

Dalintis šiuo pranešimu

Nuoroda į pranešimą

Patiko paskaityti, pažiūrėti tavo senus darbus, kadangi tai dar kartą įrodo, kad tik sunkus darbas gali duoti savo "vaisius" daugeliams atrodo, kad vat tu tik pradėjai užsiimti su PS ir jau mokėjai viską, bet taip juk nėra, kiekvienas pradedame nuo dugno ir vėliau vis tobulėjame, kylame laipteliais į aukštumas, šaunuolis, kad nepasidavei ir dabar užaugo tikrai profesionalus dizaineris, respectas.

Dalintis šiuo pranešimu

Nuoroda į pranešimą

Nuo to laiko kai sukūriau šią temą, minėtasis UI emelentų rinkinys susilaukė 6500 dizaino peržiūrų, 4500 parsisiuntimų, 5+ įrašų apie jį Adobe Students, Adobe Creative Cloud, Adobe xD soc. tinklų profiliuose, 1 Adobe Blog straipsnio, gavau3 full-time darbų pasiūlymus bei nesenai įvyko konkursas Adobe Live platformoje, kurio užduotis buvo sukurti puslapio dizainą naudojant šį UI kitą. 

Dalintis šiuo pranešimu

Nuoroda į pranešimą

Registruokitės arba prisijunkite norėdami atsakyti

Jūs turite būti narys norėdamas palikti atsakymą

Registruotis

Užsiregistruokite mūsų tinklapyje. Tai paprasta!

Registruotis

Prisijungti

Jau esate užsiregistravęs? Prisijunkite čia

Prisijungti dabar

• Aktyvių narių   0 nariai

No registered users viewing this page.