Jump to content
Jimmy_Absolut

Kaip gimsta grafikos darbas

Rekomenduoti pranešimai

wcuBc.png

pilną projektą rasi čia https://www.behance.net/gallery/80080077/Explorium-web-design

Nors su Photoshopu susidraugavau kažkur 2015 metais, tačiau visą tą laiką kūriau grafiką sampui ir retai kada kažkam kitam. Dirbdavau daug, tačiau su pertraukomis, nes pastoviai to daryti negalėjau - dėl prasto kompiuterio kūryba užtrukdavo gan ilgai ir sudegindavo ne tik laiko, bet ir nervų. Žiūrėdavau pamokas YouTube platformoje, tačiau LMG prisidėjo taip pat daug. Tik čia galėjai rasti geriausius grafikos dizainerius lietuviško sampo pasaulyje. Sekdavau Toshkę, Daumantuką, Erko, Impressiblą, Afigeną, Pofką, Freddy, Gregą, Nekedą ir kitus, kurie tuo vertėsi bei kūrė. Tačiau, šiandien ne apie tai.

Visai nesenai, kažkur vasario mėnesį, grįžau prie grafikos ir vėl pradėjau kurti darbelius su sampo grafika. Po kiek laiko visa tai atsibodo - nusprendžia pradėti mokytis ir kurti puslapių dizainus ir po mažu tapti ui/ux dizaineriu.

Kaip gimsta grafikos darbas?

Idėja. Visada turiu idėją ir dizainą pradedu piešti jau mintyse. Idėja gimsta dažniausiai darbe, paprasčiausiai kai vaikštau arba prieš miegą, kai daug galvoji apie bet ką. Labai svarbu, kad idėja būtų bent jau šiek tiek unikali, nenuvalkiota ir nebūtų priskirta prie tipinio trafareto. Originalumas yra itin svarbu, tačiau teikiu didelį prioritetą grafikos darbo prasmei, idėja turi būti gerai susirišusi su darbo norima perduoti žinute.

Kalbant apie šį grafikos projektą, idėja gimė nuo meilės kelionėms ir ieškojimo savęs, pažinimo bei atradimo jausmo. Įkvėpimą gavau iš Jacob Laukautis kelionių ir jo unikalios, itin pozityvios bei nuoširdžios asmenybės. Nusprendžiau sukurti platformą skirtą keliautojams ir naujų vietų ieškotojams, kurių viena iš savybių yra smalsumas ir noras ieškoti bei kartu sužinoti kažką naujo.

Turėdamas idėją man reikia įrankio, įrankį turiu - Photoshopą, tačiau, kad galėtumėme sukurti grafikos darbą mums reikia tam tikrų priemonių. Priemonių šiek tiek turėjau, tačiau vis tiek reikėjo ieškoti naujų, įdomių šriftų, tam tikrų tekstūrų, ikonų, nuotraukų, informacijos apie vietovę, darbų rezoliucijų ir kitų dalykėlių. Kai visas priemones turėjau, mano kompiuterio darbalaukis atrodė taip:

JFTAt.PNG

Kadangi mėgstu tvarką ir manau, kad kiekvienas grafikos dizaineris turėtų būti tvarkingas, susidėlioji viską į mažus/konkrečius aplankalus. Tai padeda greičiau susigaudyti ir sutaupyti laiko bei yra patogu darbui atlikti.

uEQ60.PNG

Viską susidėliojęs į vietas atsidarau programą, kuri padės sukurti galutinį darbą. Atsidaręs ją susikuriu darbą su konkrečiu pavadinimu ir galutiniu dydžiu. Pirmiausia, sukuriu minimalistinį tekstinį logotipą idėjai - Explorium. Sukuriu foną, pridedu minimalistinių efektų fonui, kurie pagyvins spalvas. Pasirenku tris pagrindines spalvas - žalią, juodą ir baltą bei antrąsias spalvas - pilką, švelnią geltoną ir raudoną.  Vėliau seka navigacijos kūrimas (Home. Explore!, Continents ir Stories). Tada pradedu daryti pagrindinę vizualizaciją, kuri atspindės idėją ir jos pavadinimą. Nusprendžiu tris nuotraukas sutalpinti į tam tikras formas. Neapsieinu be karpymo, kuris užima daug laiko ir šiokių tokių pastangų:

5Sria.PNG

Apkarpęs tris nuotraukas ir sukūręs tris figūras imponuotomis nuotraukomis, viską išlyginu pagal 12 eilučių principą.

9NSCG.PNG

Ateina eilė pagrindiniam tekstui, kuris bus antrasis idėjos pavadinimas. Vėliau seka sub tekstas, kuris detaliau paaiškina idėją, jos prasmę ir įgyvendinimą.

dhscu.PNG

Galutinai sudėliojęs visą sub tekstą sukuriu nukreipiamąjį adresą ar mygtuką. Vėliau dar kartą išlyginu nuotraukas, tekstą, tarpus tarp eilučių ir kitas smulkmenas. Taip atrodo galutinis landing page:

85dM5.png

Vėliau sukuriu landing page kitiems trims navigacijos pasirinkimams bei pagrindinį darbo viršelį. Taip paprastai ir gimsta grafikos darbas, kuris reikalauja laiko ir pastangų. Man tai yra be galo įdomu ir visa tai mane skatina kurti. Už motyvaciją pradėti kurti didelį AČIŪ tariu legendiniam Arnas_Yeah!

Dalintis šiuo pranešimu

Nuoroda į pranešimą
Dalintis per kitus puslapius

Sveikas, Jimmy. Tavo blogas apie GFX darbus buvo išties įdomus, bei informatyvus, kuris vėl mane įkvėpė pasimokinti kurti įvairius nesunkius parašus/avatarus/logotipus. Matau, jog šioje srityje esate profesionalas, tad manau ateityje pinigai iš šio smulkaus verslo kils kur kas greičiau, nei dabar. Tikrai paprašysiu kai kurių smulkmenų, jog padėtum. Ačiū už blogą.

Dalintis šiuo pranešimu

Nuoroda į pranešimą
prieš 22 valandas(-ų), Ponia_Korupcija rašė:

Labas, gražu, klausimas, ar viską darai su Ps? Kodėl neimi kokio Ai bent jau logo vektoriams?

hey, šiuo metu  visi darbai padarysi su Ps dabar mokausi su Adobe Xd, o Ai gan sunku ir nelabai man patinka, logo ar iliustracijos mano silpnoji vieta, tad jiems ir skiriu mažiausią dėmesį

Dalintis šiuo pranešimu

Nuoroda į pranešimą

Registruokitės arba prisijunkite norėdami atsakyti

Jūs turite būti narys norėdamas palikti atsakymą

Registruotis

Užsiregistruokite mūsų tinklapyje. Tai paprasta!

Registruotis

Prisijungti

Jau esate užsiregistravęs? Prisijunkite čia

Prisijungti dabar

• Aktyvių narių   0 nariai

No registered users viewing this page.